Okullarda 4 gün ders 3 gün tatil dönemi başlıyor!

Pandemi sonrasında ofis yerine evden çalışma alışkanlığı yaygınlık kazanmıştı. Hatta pandemi bittikten sonra da pek çok şirket, ofis yerine evden çalışma modeline devam etme kararı almıştı.

2022 ile birlikte, bazı ülkelerde iş alışkanlığında önemli değişimler yaşandı. Özellikle İskandinav ülkelerinde haftada 5 günlük çalışma dönemi sonra ermiş ve 4 gün iş, 3 gün tatil modeline geçiş yapılmıştı.

Hatta geçtiğimiz günlerde Türkiye’de bir şirket de bu sistemi uygulamaya karar vermiş ve Mart ayına kadar 4 gün iş, 3 gün tatil şeklinde çalışacaklarını açıklamıştı.

Okullarda 4 gün ders 3 gün tatil dönemi başlıyor! Öğrenciler mutlu!

Bu durumun iş alanlarında yaygınlaşması sonrasında, okul tarafında da önemli atılımlar gelmeye başladı. Norveç’te bazı pilot okulların 4 gün ders 3 gün tatil dönemine geçiş yaptığı ve bu doğrultuda dönemin devam edeceği açıklandı.

Eğer sistem verimli olursa 4 gün okul, 3 gün eğitim şekli tüm okullarda uygulanmaya başlayacak. Bu sistemin sonrasında Avrupa’da da uygulanması ön görülüyor.

Şimdilik Türkiye’de bu sistemin uygulanıp, uygulanmayacağı belli değil. Fakat önümüzdeki süreçte benzer bir sistemin Türkiye’de de bazı okullarda uygulanması sürpriz olmayacaktır.

Kaynak: torbaliaktuel.com

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

İzmir Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği